czwartek, 24 stycznia 2013

O profilu na Facebooku

Witajcie

Tak się zawsze składa, że przychodzi nowe i ... stare odchodzi nieco w zapomnienie. Mam na myśli przesunięcie mojego zainteresowania z tego bloga na profil facebookowy naszego zespołu JZI [Jamiński Zespół Indeksacyjny], którą tworzy spontaniczna grupa osób.


Na tymże profilu, ograniczonym w obszarze swego zainteresowania głównie do Podlasia, pojawia się najwięcej krótkich i dłuższych ciekawych wpisów. 
Jak to mawiają, co dwie głowy to nie jedna i ta prawda jak najbardziej się sprawdza. To miejsce stało się kuźnią wymiany informacji z ludźmi związanymi z regionem, nie tylko z kraju ale i całego świata. Uważam, że to doskonały sposób dzielenia się wiedzą oraz wzbudzania zainteresowania, nie tylko genealogią ale także budowania nowych inicjatyw, w tym tych genealogicznych.


Kiedyś była Nasza Klasa, dzięki której wiele osób nawiązało kontakty z nieznanymi sobie kuzynami. Ten portal miał jednak w sobie ograniczony zasięg i jego popularność spada na rzecz Facebooka i Twittera. Nie rozstrzygam tutaj, który z nich jest lepszy, bo uważam, że nie forma ale sama treść jaką zostanie wypełniona nadaje jej wartość.
Na samym początku funkcjonowania tego bloga, zmieniłem nieco charakter jego prowadzenia na zbliżony do tematycznej strony www, dokonując długich wpisów na zadany i raczej osobisty temat. Jest to na dłuższy okres czasu, dla mnie męczące i wymagające dużej samodyscypliny. Nie dlatego, żeby brakowało tematów, ale raczej sztuki przedstawienia, nie tylko w odpowiedniej formie ale i ciekawej treści, w miarę regularnie.
Zdecydowanie łatwiej robi się to krótkimi wpisami na FB, więc chyba zrozumiecie moje intencje  zainteresowania tą nową formą prezentacji i publikacji.
Jednocześnie zapewniam, że i tu nowe wpisy będą się pojawiać, a mając dostęp do internetu przejście na inną stronę nie powinno sprawiać problemu.

2 komentarze:

  1. Interesujący blog ale niemal nieczytelny przez kolor i wielkośc czcionki.Pozdrawiam!też idę śladami swoich pra......

    OdpowiedzUsuń

Baner 720x300

create your own banner at mybannermaker.com!
Copy this code to your website to display this banner!