środa, 12 stycznia 2011

Ktokolwiek widział, cokolwiek coś na ten temat wie? Proszę o pomoc w odnalezieniu!

Szanowni Czytelnicy. 
Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie!?
Wpadłem na pomysł nie oryginalny i nie nowy ale całkiem dobrze rokujący. Mianowicie korzystając z narastającej frekwencji oglądających, z których każdy coś tam widział, coś tam wie, aby stworzyć na moim blogu miejsce ogłoszeń i wymiany informacji. Każdy z was w polu komentarz, może zostawić wiadomość - zapytanie do innych szukających lub napisać do mnie, a Ja zamieszczę jego prośbę w tym poście i przekażę dalej. Pomocnym może być czasem  zweryfikowana informacja o źródle lub gdzie dany dokument jest dostępny. Przypomnę że pomocne mogą być nie tylko same akta metrykalne ale wszelkiego rodzaju dokumenty, np. sądowe, hipoteczne, spisowe, regionalne, literatura, adresy w internecie. Lepsze to niż samo bierne czekanie. Jak mówi dowcip o Icku uskarżającym się do Pana Boga, że jeszcze nic, nigdy w życiu nie wygrał. Pan Bóg odpowiada - ICEK, TY CHOCIAŻ KUPON WYPEŁNIJ!!

Uwaga, kierujmy się zasadą że pytamy o dokumenty i osoby już nie żyjące, a więc co najmniej sprzed 100 lat. Czyli na dzień dzisiejszy akty zgonu, śluby i urodzenia z przed 1910 roku, gdyż jak wiadomo informacje do 100 lat są dostępne i (przeważnie) przechowywane w Urzędach Stanu Cywilnego najbliższych dla zamieszkiwania szukanej w danym okresie osoby.Zaczynając od siebie:


  • Szukam dokumentów z okolicznych parafii: Troszyn, Goworowo, Czerwin, Piski, Kleczkowo itd. Chodzi o akt zgonu Anny Mierzejewskiej z domu Choromańskiej wdowy po Marcinie Mierzejewskim ur. ok 1822 roku, a zmarłej po 1874 roku.
  • oraz aktu małżeństwa Anny Choromańskiej i Marcina Mierzejewskiego [*1823+1858]. Możliwe, że Anna wyszła za mąż ponownie, była dość młodą wdową, 36 lat. Wiem że Marcin urodził się w Repkach (Mierzejewo-Repki) ok 1823 r., ich pierwsze dzieci rodziły się także w Repkach. W tym także mój Prapradziadek Władysław Mierzejewski ur. ok 1845. Kilka lat potem mieszkali już w Suchcicach gdzie rodziły się im i umierały kolejne dzieci. Szukam jakichkolwiek śladów moich x pradziadków Marcina Mierzejewskiego i Anny z domu Choromańskiej. Jedynymi wskazówkami na jakie natrafiłem to akty urodzeń i zgonów ich dzieci w Suchcicach parafii Goworowo. Kolejną wskazówką jest informacja w akcie małżeństwa mojego prapradziadka iż Anna Mierzejewska z domu Choromańska żyła jeszcze 1874 roku udzielając zgody na ślub syna. Byłbym szalenie wdzięczny za wszelką pomoc w odnalezieniu innych metrykaliów dot. moich przodków.


Proszę o informacje, pytania i kontakt TUTAJ


UWAGA
Ktokolwiek widział, cokolwiek coś na ten temat wie!
Szukamy jakiegokolwiek śladu, dokumentów, informacji na temat SPIRYDIONA MIERZEJEWSKIEGO z okolic Poznania. W archiwum Archiwum Archidiecezjalnym w Poznaniu są duże dziury w latach w związku z tym poszukiwania tam nie dały rezultatów. Spirydion zmarł 14-06-1904 w Puszczykowie i pochowany został w Parzęczewie w wieku 70 lat. W "Wielkopolaninie" (gazeta) wspomniano że, Baron Chłapowski w nekrologu pisze o wiernym urzędniku /leśniczym/ jego, jego ojca i dziada.
Z innych informacji o tych Mierzejewskich z linii Wielkopolskiej wiemy, że w 1854 w Puszczykowie urodziła się Stanisławowi Mierzejewskiemu i Weronice Wieczorkowskiej córka Franciszka. Prawdopodobnie jest to rodzina ale aktualnie brak powiązań. Ponadto w Parzęczewie w tych latach wspominani są Kazimierz Mierzejewski /ur.1810/ i Franciszka Szumińska /ur.1815/ ,którzy dochowali się czwórki dzieci, dla nich również brak powiązań.
Pozdrawiam Andrzej Stanisław Mierzejewski
Wszyscy którzy są w stanie coś podpowiedzieć proszeni są o kontakt emailowy TUTAJ

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Baner 720x300

create your own banner at mybannermaker.com!
Copy this code to your website to display this banner!